Týmito niekoľkými užitočnými radami by sa mali spravovať právne gramotné dámy. :-)

od autora: | 8. marca 2018

 

Pri príležitosti „MDŽ“ by som dnes rád všetkým ženám priniesol tento článok, nakoľko si myslím, že by mohol byť pre ne veľmi užitočný. Ako ste si už u mňa mohli zvyknúť bude mať preventívno-motivačný charakter s upozornením na možnú odmenu za (ne)konanie určitým spôsobom.

Čo by som teda odporúčal právne gramotným dámam? Najmä nasledovné:

1./ V oblasti podnikania

 Je skvelé, keď sú ženy podnikavé a šikovné. Avšak…dámy, prosím Vás, podnikajte v zákonnej forme, t.j. nie tzv „na čierno“. Zriadiť si živnosť, založiť „eseročku“, či platiť dane a odvody síce niečo stojí, ale budete tak vykonávať svoje povolanie poctivo a čestne a v súlade so zákonom. Navyše, stavím sa, že nepotrebujete, aby si na Vás posvietili „daňováci“ alebo orgány činné v trestnom konaní, prípadne iné štátne orgány.

V závere tohto bodu jedno dôležité upozornenie: Keď fotíte svoje výtvory na FB či iné verejné fóra, majte na pamäti, že si ich môžu pozrieť napríklad pracovníci daňového úradu…

2./ V rodine a vzťahoch, v otázkach týkajúcich sa detí

V prvom rade – aj keď sa skončí partnerský vzťah s otcom Vašich detí, komunikujte prosím normálne aspoň ako rodičia a neriešte si svoje spory cez deti, ktoré za Vaše „chmáry“ nemôžu. Preto sa snažte, aby deti utrpeli pri rozpade vášho vzťahu čo najmenšiu ujmu.

Svojim deťom doprajte poriadne výživné. Nie je to Vaše vreckové a jediné osoby, ktoré na tom môžu stratiť budú práve vaše deti. Viac informácií tu:

http://pravnegramotne.sk/vsetkym-matkam-ktore-chcu-pre-svoje-deti-najlepsie-z-pohladu-prava/

Ak výživné osoba povinná na jeho platenie neplatí, riešte to! Návod v pripojenom článku.

http://pravnegramotne.sk/neviete-si-dat-rady-s-neplaticom-vyzivneho-spravte-niektoru-z-tychto-3-veci-alebo-kludne-aj-vsetky-naraz/

3./ Domáce násilie, prenasledovanie a pod. 

Ak Vás ohrozuje doma násilník (trestné oznámenie napr.), či niekto Vás nadmerne „stalkuje“ tiež to riešte a to čo najskôr! Opäť návody v pripojených linkoch:

 http://pravnegramotne.sk/ohrozuje-vas-doma-nasilnik-spravte-toto-viete-si-vyrazne-pomoct/

http://pravnegramotne.sk/ved-je-len-facka/

http://pravnegramotne.sk/toto-ste-mali-vediet-o-stalkingu-moznostiach-obrany-proti-nemu/

Ako inak, rada na záver…

Na záver chcem pripomenúť len a len to, čo dookola opakujem stále: Nezabúdajte, že máte aj povinnosti, nielen práva. 😉 Vaše práva končia tam, kde začínajú práva iného. 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *